Život Vernona Subutexe 3


Virginie Despentes

i Připravujeme

Houellebecq v sukních! Nebo v křiváku? Závěrečná část provokativního románu z francouzského undergroundu.

Vernon Subutex je bezďák s krásnýma očima, padesátník odepsaný dobou, jejímuž tempu ani nechce stačit. Z toho chlapa ale sálá neznámá energie vonící přátelstvím, která k němu stahuje celou bandu frustrovaných vrstevníků ohýbaných tlakem práce, rodiny, politiky, společenských očekávání. Tahle parta jednou opustí proklatou Paříž a založí kočovnou komunitu oddávající se hudbě a tanci, které léčí bolavou duši. Pramínek naděje, oáza míru a respektu...

Dá se ale uniknout? Dělat, že se nás to všechno netýká, špína velkoměsta, chudoba venkova, zvůle mocných, poselství osamělých střelců?

Život Vernona Subutexe 3 je závěrečná část románu Virginie Despentes, napsaného v době pařížských atentátů a tragédií, které dnes už ani nám bohužel neznějí tak cize.

Číst více
449 Kč Doporučená cena
Připravujeme

Detailní informace

Počet stran 312
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 06.05.2024
Formát 145x205 mm
Jazyk čeština
Číslo dílu 3
Původní název Vernon Subutex 3
Původní jazyk francouzština
Překladatel Petra Zikmundová
EAN 9788074076442
Věk od 18
Edice Na vlně
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Virginie Despentes Virginie Despentes

Virginie Despentes


Virginie Despentes je současná francouzská spisovatelka a režisérka. Živila se jako uklízečka, prodavačka, novinářka, ale i jako prostitutka. Od roku 1993 píše knihy, za které sbírá literární ocenění. V češtině vyšel její román Dítě apokalypsy (2012). Ve své tvorbě zužitkovává vlastní zkušenosti z drsného života na okraji, určeného chudobou či genderovou rolí i fenomény, jako jsou drogy a dostupnost pornografie. Jakožto nová literární senzace bývá přirovnávána ke svému krajanovi Michelu Houellebecqovi.

Zobrazit profil autora