Sněžný levhart
B

Sněžný levhart


Sylvain Tesson

Sylvain Tesson, autor bestselleru V sibiřských lesích, se tentokrát vydal s fotografem Vincentem Munierem na Čhangthang, náhorní plošinu Tibetu, po stopách téměř mytické šelmy: sněžného levharta. Putování drsnou krajinou a hledání skutečné šelmy se pro autora stává duchovní cestou. Dojmy z výpravy za extrémně plachým, samotářským zvířetem v knize Sněžný levhart vztahuje ke zkušenostem se ztrátou milovaných žen, jejichž přízrak ve vzácné šelmě spatřuje, a prokládá úvahami o vztazích mezi přírodou a člověkem.

„Tessone! Už šest let stopuju jednu šelmu,“ povídá Munier. „Ukrývá se v tibetských horách. Letos v zimě se tam vracím, pojeď se mnou.“

„Která šelma to je?“

„Sněžný levhart. Nádherný přízrak!“

„Myslel jsem, že ta vyhynula.“

„To ona jen chce, abychom jí věřili.“

Číst více
260 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 168
Datum vydání 23.11.2020
Formát 140x205 mm
Hmotnost 0,269 kg
Jazyk čeština
Původní název La Panthére Des Neiges
Překladatel Petra Zikmundová
EAN 9788074074806
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

Nová večerní Praha - Vydejte se spolu se Sylvainem Tessonem po stopách mytické šelmy v knize Sněžný levhart


...„Výpravu za extrémně plachým, samotářským zvířetem můžete na stránkách knihy Sněžný levhart prožít společně s nimi, a kromě dávky dobrodružství z putování drsnou krajinou si dopřát také řadu inspirativních podnětů k zamyšlení.“..

Autor knihy

Sylvain Tesson Sylvain Tesson

Sylvain Tesson


Sylvain Tesson cestuje a o svých cestách píše knížky hluboce se zamýšlející nad lidským životem, historií, vztahem k přírodě a dalšími tématy, která v něm probouzí náročné putování alpskou krajinou, pozorování divokých zvířat nebo třeba zběsilá jízda v sajdkáře zmrzlou východoevropskou krajinou. K cestám ho vybízejí pohnutky velice osobní, jako bylo třeba úmrtí matky a následná snaha vyrovnat se s touto ztrátou, i jiného druhu, například když se pokusil zopakovat strastnou pouť, kterou se údajně z Gulagu zachránil Sławomir Rawicz. V Garamondu již vyšlo: V sibiřských lesích, Sněžný levhart, Berezina a v přípravě je meditační cestopis z Alp Bílo.

Zobrazit profil autora